Ο Ποντιακός Σύλλογος Κατερίνης «Παναγία Σουμελά» το Σάββατο 24 Φεβρουαρίου 2024 κάλεσε τους φίλους και τα μέλη του στην παρουσίαση-εκπαίδευση πρώτων βοηθειών με την χρήση απινιδωτή από την Διασωστική Ομάδα Πιερίας.
Μικροί και μεγάλοι παρακολούθησαν με ενδιαφέρον τους διασώστες, παίρνοντας χρήσιμες γνώσεις.
![](https://trapezounta.eu-central-1.linodeobjects.com/uploads/2024/02/inbound5327984841735766323.jpg)
«Με πλήρη αφοσίωση των παιδιών του συλλόγου πραγματοποιήθηκε σήμερα στο σύλλογό μας το σεμινάριο πρώτων βοηθειών από τη Διασωστική Ομάδα Πιερίας», ανέφερε ο Σύλλογος στη σελίδα του.