ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ.gr | Ο Δήμαρχος Φυλής βράβευσε τους Πόντιους πυγμάχους Τσαμαλίδη και Πουμπουρίδη

Ο Δήμαρχος Φυλής, Χρήστος Παππούς, την Πέμπτη 21 Σεπτεμβρίου 2023, βράβευσε δύο Πόντιους αθλητές της περιοχής που έχουν σημειώσει σπουδαίες διακρίσεις σε Ελλάδα και εξωτερικό.

Συγκεκριμένα, τίμησε τους Μιχάλη Τσαμαλίδη και Γιάννη Πουμπουρίδη, παιδιά ταλαντούχα που σίγουρα στο μέλλον θα μας κάνουν ακόμη περισσότερο υπερήφανους.

Στη βράβευση, εκτός από τον Δήμαρχο Φυλής, Χρήστο Παππού, ήταν και ο Αναπληρωτής Δημάρχου, Βασίλης Γεωργιάδης.

Οι τελευταίες επιτυχίες των αθλητών:

Μιχάλης Τσαμαλίδης – Πρωταθλητής και μέλος της Ολυμπιακής Ομάδας: κατέκτησε την 1η θέση στο Διεθνές Τουρνουά “Βασίλης Τόπαλος” που διεξήχθη στην Αθήνα

Γιάννης Πουμπουρίδης: κατέκτησε την 3η θέση στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα που διεξήχθη στη Ρουμανία τον Ιούλιο.

Ο Δήμαρχος Χρήστος Παππούς και ο Βασίλης Γεωργιάδης, συνεχάρησαν τους αθλητές, τους πρόσφεραν αναμνηστικά δώρα και τους ευχήθηκαν να κατακτήσουν ακόμη μεγαλύτερες νίκες, κάνοντας περήφανη την Ελλάδα και τον Δήμο Φυλής.