Τα μέλη της ομάδας «Φιλικοί» συγχαίρει το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Ποντίων Νόμου Κορινθίας μέσα από ανακοίνωση που εξέδωσε.
Ο λόγος είναι για το γκράφιτι που φιλοτέχνησαν με δική τους πρωτοβουλία στο γήπεδο του Συνοικισμού της Κορίνθου, εις μνήμην των 353.000 αδικοχαμένων ψυχών της γενοκτονίας των Ελλήνων του Πόντου.
![](https://trapezounta.eu-central-1.linodeobjects.com/uploads/2021/06/korinthos_grafiti_3.jpg)
«Η συλλογική δράση είναι αυτή που θα διατηρήσει τη μνήμη των προγόνων μας αέναη στο πέρας των χρόνων και μας χαροποιεί ιδιαιτέρως όταν η νεολαία του τόπου μας συμβάλει στην διατήρηση της “φλόγας” της παράδοσης.» καταλήγει η ανακοίνωση.
Διαβάστε εδώ την ανακοίνωση του Συλλόγου.