Μια πολύ όμορφη δράση έλαβε χώρα στο Μαυρόβατο Δράμας την περασμένη Δευτέρα με πρωτοβουλία του Ποντιακού Πολιτιστικού Συλλόγου Μαυροβάτου «Το Καρς» και του Δημοτικού Συμβουλίου της τοπικής κοινότητας Μαυρόβατου.
![](https://trapezounta.eu-central-1.linodeobjects.com/uploads/2020/08/kars_kalopismos_2.jpg)
Με σκοπό όλοι να μπορούν να χαρούν ένα καθαρό φυσικό περιβάλλον. μέλη και φίλοι του Συλλόγου αλλά και πολλοί κάτοικοι της περιοχής συμμετείχαν ενεργά καλλωπίζοντας την κοινότητά τους.
![](https://trapezounta.eu-central-1.linodeobjects.com/uploads/2020/08/kars_kalopismos_3.jpg)
Το διοικητικό συμβούλιο έχει εκφράσει και αποδείξει πολλάκις ότι ο Σύλλογος εκτός από τον πολιτιστικό του χαρακτήρα, διαθέτει και υψηλά το φρόνημα του εθελοντισμού.