ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ.gr | Η Ελένη Παπασταματοπούλου προκρίθηκε στους Παραολυμπιακούς Αγώνες «Παρίσι 2024»
Η Ελένη Παπασταματοπούλου προκρίθηκε στους Παραολυμπιακούς Αγώνες «Παρίσι 2024»
(Φώτο : ufight.gr)
11 Μαρ
0
Σχόλια

Η Ελένη Παπασταματοπούλου, με τη νίκη 35-1 επί της BAN Diana noemi (HUN) , κατέκτησε την πρώτη θέση στην κατηγορία +65kg Κ44 στο προολυμπιακό τουρνουά της Σόφιας και εξασφάλισε την πρόκριση στους Παραολυμπιακούς Αγώνες της γαλλικής πρωτεύουσας. Να σημειωθεί ότι αυτή είναι η πρώτη φορά που Έλληνας αθλητής του parataekwondo προκρίθηκε σε Παραολυμπιακούς Αγώνες.

Υπεύθυνη προπονήτρια της Παπασταματοπούλου στο τουρνουά της Σόφιας ήταν η Κυριακή Χατζογιαννάκη, ενώ αρχηγός αποστολής ήταν ο Βασίλης Ζήκος.