ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ.gr | Τρίαθλο: Τέταρτος στον κόσμο ο Μπιτάδος στην Κ23!
Τρίαθλο: Τέταρτος στον κόσμο ο Μπιτάδος στην Κ23!
(Φωτο: gazzetta.gr )
24 Σεπ
0
Σχόλια

Οριακά έμεινε εκτός μεταλλίων ο Παναγιώτης Μπιτάδος. Ο ταλαντούχος πρωταθλητής, που έχει στόχο την πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες, κατετάγη 4ος στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα τριάθλου που διεξάγεται στην Ισπανία, στην κατηγορία Κ23.

Με χρόνο 1 ώρα 45 λεπτά και 56 δευτερόλεπτα, έμεινε 14 δευτερόλεπτα πίσω από τον τρίτο του αγώνα, τον Ολλανδό Μιτς Κόλκμαν.

Το χρυσό πήρε ο Γερμανός Χένσελιτ με 1:45.18 και το αργυρό ο Γάλλος Πασεμάρ, σε ένα φίνις όπου η 4αδα τερμάτισε κοντά.

Οσον αφορά την κατηγορία ανδρών, ο Γάλλος Ντοριάν Κονίς αναδείχθηκε πρωταθλητής κόσμου με χρόνο 1:42.22, ακριβώς όσο έκανε και ο Γερμανός Χέλβινγκ, αλλά και ο Γάλλος Λε Κορ, κερδίζοντάς τους πάνω στο νήμα!

Πηγή: gazzetta.gr