ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ.gr | «Πέταξε» στη δεύτερη θέση ο Καραλής!
25 Ιούλ
0
Σχόλια

Ο Εμμανουήλ Καραλής είναι συνηθισμένος στις καλές… πτήσεις και θέλησε να προσθέσει ακόμη μία κατά τη διάρκεια του μίτινγκ της Μαδρίτης.

Στην ισπανική πρωτεύουσα, ο Έλληνας πρωταθλητής πήρε τη δεύτερη θέση στον αγώνα του, έχοντας ως κορυφαίο άλμα τα 5.72μ. Εν συνεχεία, επέλεξε να αφήσει το 5.77μ, έτσι ώστε να δοκιμάσει στα 5.82μ. και να βελτιώσει το φετινό του ρεκόρ, αλλά δεν τα κατάφερε.

Τα άλματα του Μανόλο ήταν καλά αλλά δεν κατάφερε να περάσει τον πήχη και έτσι έμεινε στη δεύτερη θέση με τα 5,72μ. που είχε περάσει νωρίτερα.

Νικητής αναδείχθηκε ο Ιταλός Κλαούντι Στέτσι με 5.72μ, αλλά είχε καλύτερες προσπάθειες από τον Έλληνα πρωταθλητή κι έτσι ήταν αυτός που ανέβηκε στην κορυφή του βάθρου.

Πηγή : sportjournal.gr