ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ.gr | Βαλκανικό πρωτάθλημα Τζούντο U13: Πέντε μετάλλια ο ελληνικός απολογισμός
Βαλκανικό πρωτάθλημα Τζούντο U13: Πέντε μετάλλια ο ελληνικός απολογισμός
(Φωτο: ufight.gr)
20 Ιούν
0
Σχόλια

Ένα χρυσό, ένα ασημένιο και τρία χάλκινα μετάλλια ήταν ο απολογισμός της εθνικής ομάδας στο βαλκανικό πρωτάθλημα παίδων-κορασίδων Β’ (U13) που έλαβε χώρα στο Σιμπίου της Ρουμανίας.

Ο εθνικός ύμνος ακούστηκε στο κλειστό γυμναστήριο “Transylvania sports hall” προς τιμήν του Μιχάλη Αρζουμανίδη (αθλητής του ΕΟΣ Αχαρνών), ο οποίος κατέκτησε την πρώτη θέση στην κατηγορία των -55kg.

Την δεύτερη θέση και το αργυρό μετάλλιο στην κατηγορία των -60kg κατέλαβε ο Κοντούλης Αθανάσιος (Α.Σ Τζουντο Καλαμάτας).

Τα χάλκινα μετάλλια κατέλαβαν επίσης οι αθλητές Κομπορόζου Ευγενία ( Γ.Σ Ηλιούπολης) στα -44kg, ο Ζαχαριουδάκης Αλέξανδρος (Bushido) στα -46kg και ο Λυτσάκης Ορφέας (ΑΟΤΑ) στα -50kg.

Ακόμα η ελληνική ομάδα κατέλαβε 5 5ες θέσεις με τους αθλητές: Αράπη Ορέστη, Σπυρόπουλο Βασίλη, Χαριτίδη Λεωνίδα και Φλώρου Θεοδώρα.

Συγχαρητήρια σε όλη την ελληνική αποστολή για την προσπάθεια και την αγωνιστικότητα τους!

Πηγή: ufight.gr