ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ.gr | Κολύμβηση: Αργυρό μετάλλιο ο Χρήστου – Έχασε το χρυσό για δέκατα του δευτερολέπτου
(Φώτο : thecaller.gr)
28 Ιαν
0
Σχόλια

«Ασημένιος» στα 100 μέτρα ύπτιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα υγρού στίβου της Ρώμης ο Απόστολος Χρήστου.

Ο Έλληνας πρωταθλητής τερμάτισε σε 52.24 στον τελικό του αγωνίσματος, μένοντας κατά τρία δέκατα πίσω από τον πρώτο, τον Ιταλό Τσακόν, που πήρε το χρυσό με 52.21, με τον Χρήστου να συνεχίζει την ελληνική συλλογή μεταλλίων.

Ο Χρήστου γύρισε πολύ γρήγορα μετά το πρώτο 50άρι, όμως έχασε για λίγο στα τελευταία δευτερόλεπτα την επαφή του με τον Ιταλό πρωταθλητή.