ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ.gr | «Λύγισε» τον Τούρκο μέσα την Αττάλεια : Παγκόσμιος πρωταθλητής χειροπάλης ο Γιώργος Χαραλαμπόπουλος
20 Οκτ
0
Σχόλια

Ο Γιώργος Χαραλαμπόπουλος κατέκτησε, τη Τετάρτη 19 Οκτωβρίου 2022, το χρυσό μετάλλιο στο παγκόσμιο πρωτάθλημα χειροπάλης που διεξάγεται στην Αττάλεια της Τουρκίας.

Ο κορυφαίος Έλληνας χειροπαλαιστής στα +100 κιλά στο αριστερό χέρι πήρε την πρώτη θέση επικρατώντας του Τούρκου Mustafa Altuntas, που είναι ένα από τα μεγαλύτερα ονόματα του χώρου στην χώρα του. Να σημειωθεί πως στην απονομή δεν ακούστηκε ολόκληρος ο εθνικός ύμνος, καθώς περίπου στην μέση τον σταμάτησαν!!!

Ο Έλληνας πρωταθλητής πήρε την πρώτη θέση αήττητος σημειώνοντας 5 νίκες συνολικά.

Πηγή: ufight.gr